حضور زنان در مناصب مدیریتی ادارات را کارآمدتر می کند.
1396/07/03
معصومه ابتکار در همایش خانواده و توسعه پایدار که در شهرضا برگزار شد با اشاره به نقش موثر زنان در جامعه اظهار داشت: باید توجه داشته باشیم که حضور زنان شایسته در مناصب اداری و دولتی می‌تواند به کارآمدتر شدن فعالیت‌ها در جامعه، افزایش سلامت و کاهش آسیب های موجود در بدنه اداری کشور کمک کند.
وی با تاکید بر اینکه ۳۰ درصد سهم مدیریت دولتی بانوان در استان اصفهان محقق شود، تاکید کرد: مطمئناً با حضور بانوان شاهد تحولات خوبی در کشور خواهیم بود.
معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده در ادامه به فعالیت خیریه های بزرگ در استان اصفهان و به ویژه شهرستان شهرضا اشاره کرد و ابراز داشت: موسسات خیریه ای نشان از توجه عموم مردم به مسائل دینی است و امروزه روند فعالیت خیریه‌ها به سمت توسعه جامعه است که این امر می‌تواند تاثیر بسزایی در محرومیت زدایی و کمک به لایه های مختلف جامعه داشته باشد.
وی با تاکید بر اینکه حضور سازمان های مردم نهاد که بدون ترس و با روحیه مطالبه گری با دولتمران صحبت می کنند برای کشور بسیار مفید است، تصریح کرد: این سازمان ها می توانند به توسعه پایدار جامعه کمک قابل توجهی داشته باشند.اشتغال زنان سرپرست خانوار و جوانان تحصیل کرده در اولویت است
ابتکار همچنین با اشاره به اینکه اشتغال زایی برای جوانان تحصیل کرده و زنان سرپرست خانوار از سیاست های دولت دوازدهم در این حوزه است، اضافه کرد: باید توجه داشت که دولت بدون همراهی مردم در این راه موفق نخواهد بود و باید مردم در این زمینه پشتوانه دولت باشند.
وی با اشاره به اینکه ارائه آموزش های لازم مطابق با نیاز اشتغال جامعه را امری ضروری دانست و تصریح کرد: همچنین در نظر داریم با ارائه تسهیلات و توان افزایی در راستای اشتغالزایی گام برداریم.
معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده با اشاره به اینکه جلوگیری از آسیب های مختلف اجتماعی در همه عرصه ها امری ضروری است، اظهار داشت: چنانچه مقابله با آسیب های مختلف اجتماعی، اقتصادی و زیست محیطی مورد توجه نباشد به آیندگان آسیب زیادی وارد می شود.
وی با بیان اینکه توجه به آسیب های مختلف در جامعه زمینه ساز ایجاد توسعه پایدار می‌شود، اضافه کرد: مردم باید در این زمینه نیز با مسئولان همکاری داشته باشند.
شهدا ریشه های عمیق درخت تنومند امنیت کشور هستند .ابتکار همچنین گریزی به آغاز هفته دفاع مقدس زد و گفت: شهدا ریشه های عمیق درخت تنومند امنیت کشور هستند که استقلال کنونی مرهون رشادت های این عزیزان است.
وی در ادامه به موفقیت زنان در عرصه های ریشه کنی بی سوادی و همچنین حضور در دانشگاه‌ها اشاره کرد و ابراز داشت: این موضوع نشان از زمینه های ایجاد شده برای این قشر پس از انقلاب و همت والای بانوان ایرانی دارد.
معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده، خانواده را تاثیرگذارترین نهاد جامعه در حوزه فرهنگ سازی عنوان کرد و گفت: در جوامعی که خانواده سالم باشد، آسیب ها کمتر و پیشرفت بیشتر است.
وی با تاکید بر اینکه اساس خانواده باید بر اساس تفاهم و گفت‌وگو باشد، افزود: انسانیت و کمال وجودی و معرفتی در تربیت فرزندان بیش از مدارج تحصیلی ارزش دارد اما ترویج و آموزش این اصول در خانواده های دارای خشونت غیر ممکن است.
کشور با گفت‌وگو از تحریم ها نجات یافت
وی در ادامه با اشاره به اینکه در عرصه های سیاسی و دیگر زمینه های کلان کشور گفت‌وگو بسیار تاثیرگذار است، اظهار داشت: برای مثال در بحث مذاکرات ژنو مسئولان ایران در یک مذاکره هوشمندانه با ابرقدرت های جهان، با درنظر گرفتن منافع جمهوری اسلامی ایران برجام به نتیجه رسید و کشور از بند مخاطرات و تحریم های شدید رهایی یافت.
ابتکار با تاکید بر اینکه تحریم های همچون زنجیر که در آن وضعیت به پای ایران بسته شده بود، تنها از طریق مذاکره و گفت و گوی منطقی و هوشمندانه برطرف شد، اضافه کرد: در این مذاکرات و در سخنان رئیس جمهور در مجمع عمومی سازمان ملل، استحکام توأم با مرحمت دکتر روحانی، حقانیت جمهوری اسلامی با پیشینه تاریخی و مذهبی غنی را اثبات کرد.
وی در ادامه با اشاره به اینکه بحران وضعیت خانواده ها و آسیب پذیری زیاد آنها نه تنها در کشور ما بلکه در تمام جهان وجود دارد، تصریح کرد: در این زمینه باید توجه داشته باشیم که با تفاهم بین اعضای خانواده می توان مشکلات را برطرف ساخت.
خانواده ها برای حل مشکلات خود به مشاوره مراجعه کنند
معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده با تاکید بر اینکه خانواده ها برای حل مشکلات خود باید به مراکز مشاوره مراجعه کنند، اضافه کرد: مراکز مشاوره بازوان خوبی برای حل مشکلات جامعه هستند و دولت از این مراکز حمایت جدی خواهد داشت.