فراخوان

طرح آموزشی خانواده توانمند وزارت نیرو(خاتون) با هدف تقویت و تحکیم بنیان خانواده  به مدت 50 ساعت با شعار "دوشنبه‌ها با خانواده" با همکاری موسسه آموزش‌های تخصصی صنعت آب و برق ویژه همکاران شاغل و خانواده آن‌ها برگزار می‌شود. جهت کسب اطلاعات بیشتر با واحدهای آموزشی استان مربوطه تماس حاصل فرمائید.
 

5-(1).png

سخن روز

Slide3.GIF
معاون رییس‌جمهوری در امور زنان و خانواده مطرح کرد:نقش موثر زنان در اصلاح الگوی مصرف
1393/03/31
معاون رییس‌جمهوری در امور زنان و خانواده مطرح کرد:  نقش موثر زنان در اصلاح الگوی مصرف .
 
معاون رییس‌جمهوری در امور زنان و خانواده بر نقش موثر زنان در اصلاح الگوی مصرف تاکید کرد.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "شهیندخت مولاوردی " در چهاردهمین گردهمایی سالانه مشاوران امور زنان و خانواده در صنعت آب و برق، به نقش موثر زنان از لحاظ فرهنگی در اصلاح الگوی مصرف و انرژی اشاره کرد و گفت: باید از ظرفیت مهم زنان برای تحقق اهداف و سیاست‌های دولت استفاده کرد.
وی با بیان اینکه این نشست‌ها باید به ارتقای جایگاه و نقش زنان در جامعه و بهره‌مندی جامعه برای پیشرفت و توسعه منجر شود، گفت: چشم دولت‌ها برای توسعه و پیشرفت متوازن به منابع و نیروی انسانی است و امروزه زنان مانند مردان تحت تاثیر چالش‌هایی هستند و در فرآیند تصمیم‌گیری‌ها برای رویارویی با چالش‌ها زنان نیز باید درگیر باشند.
وی به اهمیت حضور متوازن و متعادل زنان در اجتماع اشاره کرد و گفت: مشارکت بالای زنان در پیروزی دولت تدبیر و امید بسیار مشهود بوده است و زنان می‌توانند در راهبردهای نجات اقتصاد ازطریق رونق تولید موثر باشند.
مولاوردی با بیان اینکه زنان در تمام مراحل هدفمندی یارانه‌ها نقش خوبی ایفا کردند تا سرمایه‌های کشور به سمت تقویت زیرساخت ها‌، بهداشت، درمان و اشتغال برود، گفت: در زمینه اقتصاد مقاومتی، تولید ملی مبتنی‌بر عدالت‌محوری و دانش بنیان و ... باید به زنان جامعه تکیه کرد.
وی به تاثیر زنان در برنامه‌های فرهنگی دولت و تربیت و آموزش به‌عنوان مادران و همسران اشاره کرد و افزود: نقش زنان در مدیریت مصرف، اصلاح الگوی مصرف و مدیریت انرژی بسیار با اهمیت است.
وی بر لزوم ارتقای کیفیت زندگی زنان تاکید کرد و گفت: زنان برای نقش‌آفرینی در زمینه اقتصاد و فرهنگ به الزام‌ها و زیرساخت‌هایی نیاز دارند تا به نحو احسن به ایفای نقش خود بپردازند و به نظام برای رسیدن به اهداف کمک کنند.
وی در پایان با تاکید بر تقویت نهاد خانواده، گفت: باید قدر این سرمایه‌های بزرگ یعنی بانوان را بدانیم.
       
  • خبرنگار: غزاله نایینیان
  • سردبير: محمدعلی فلاح