فراخوان

طرح آموزشی خانواده توانمند وزارت نیرو(خاتون) با هدف تقویت و تحکیم بنیان خانواده  به مدت 50 ساعت با شعار "دوشنبه‌ها با خانواده" با همکاری موسسه آموزش‌های تخصصی صنعت آب و برق ویژه همکاران شاغل و خانواده آن‌ها برگزار می‌شود. جهت کسب اطلاعات بیشتر با واحدهای آموزشی استان مربوطه تماس حاصل فرمائید.
 

5-(1).png

سخن روز

Slide3.GIF
وزیر نیرو تاکید کرد:نقش مهم زنان در اصلاح الگوی رفتاری مصرف در خانواده
1393/03/31
وزیر نیرو بر نقش مهم زنان در اصلاح الگوی رفتاری مصرف در خانواده تاکید کرد.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، مهندس "حمید چیت‌چیان" در چهاردهمین گردهمایی سالانه مشاوران امور زنان و خانواده در صنعت آب و برق، بر نقش موثر خانم‌ها در اصلاح الگوي رفتاري ازجمله رفتارهاي اقتصادي، مديريت مصرف آب، برق و انرژي تاکید کرد و گفت: نقش زنان در شکل دادن رفتار فرزندان درباره مصرف آب و انرژي بسیار موثر است و زن پايه شكل‌گيري شخصيت انسان در خانواده است.
وزير نيرو توسعه فرهنگ عفاف و حجاب را یکی از رسالت‌هاي مشاوران زنان و امور خانواده در شركت‌هاي آب و برق دانست و گفت: يكي از شاخص‌هاي صنعت آب و برق نزاکت و احترام به مشترکان این صنعت است.
وی گفت: ما باید شايستگي بانوان همكار خود را در توسعه خدمت به جامعه بشناسيم.
وی نقش آگاه‌سازي را دیگر رسالت مشاوران امور زنان خواند و افزود: هدايت و نظارت توسط مشاوران زنان بسیار با اهميت است.
چیت‌چیان تحكيم نهاد خانواده را دیگر رسالت مشاوران امور زنان عنوان کرد و گفت: در سال‌هاي اخير درصد طلاق افزايش يافته است كه بايد نسبت به آينده نگران شويم.
وی بر نقش مشاوره‌ای مشاوران امور زنان براي زنان و مردان همكار اشاره کرد و گفت: اگر خانواده‌اي در مسير طلاق عاطفي يا قانوني قرار گرفت، مشاوران امور زنان باید نقش حساسي را ايفا كنند.
به‌گفته وزیر نیرو، در انتخاب ميان شغل بهتر و بالاتر و تحكيم خانواده بايد به موضوع تحكيم خانواده توجه كنيم چراکه سلامت نهاد خانواده يعني سلامت سلول‌هايي كه جامعه را مي‌سازند و وجود يك سلول معيوب ممكن است خرابی‌هایی به بار آورد.
چیت‌چیان با بیان اینکه صنعت آب و برق صنعتی 24 ساعته است، گفت: مشاوران بايد وضعیت صنعت را رصد كنند زیرا صنعت آب و برق صنعت دشواري است و بايد 24 ساعته فعال باشد.
وی افزود: با این حال، شما بايد مراقبت کنید تا سرنوشت خانواده‌ها قرباني نقش و شغل زنان در سازمان‌هاي ما نشود.
وزیر نیرو بر نقش موثر خانم‌ها در اصلاح الگوی مصرف ازجمله رفتارهای اقتصادی، مدیریت مصرف آب، برق و انرژی تاکید کرد و گفت: ارتقای علمي خانم‌ها فقط براي ارتقای شغل سازماني نيست و داشتن علم في‌نفسه ارزشمند است.
وی افزود: زنان هر شغلي كه برعهده دارند، شايسته این هستند که براي ارتقاي علمي آنان تلاش شود.
وی ارتقای جايگاه زنان و بانوان در سازمان را دیگر رسالت مشاوران امور زنان دانست و افزود: بايد بسترها فراهم شود كه تمام توانمندي‌ها و شايستگي‌ها و ظرفيت‌هاي مفيد همكاران شكوفا شود.
به‌گفته وی، زن مي‌تواند در جايگاهي قرار بگيرد كه نه براي زنان بلكه براي تمام آحاد جامعه الگو قرار گيرد و مديران ما بايد تمام توان را به‌كار گيرند تا همه استعداد كاركنان به شكوفايي برسد.
وی گفت: رشد و توسعه صنعتي ما در اين است كه از توان همه زنان و مردان به ‌نحو احسن استفاده كنيم.
 
       
  • خبرنگار: غزاله نایینیان
  • سردبير: محمدعلی فلاح