فراخوان

طرح آموزشی خانواده توانمند وزارت نیرو(خاتون) با هدف تقویت و تحکیم بنیان خانواده  به مدت 50 ساعت با شعار "دوشنبه‌ها با خانواده" با همکاری موسسه آموزش‌های تخصصی صنعت آب و برق ویژه همکاران شاغل و خانواده آن‌ها برگزار می‌شود. جهت کسب اطلاعات بیشتر با واحدهای آموزشی استان مربوطه تماس حاصل فرمائید.
 

5-(1).png

سخن روز

Slide3.GIF
مشاور وزير نيرو در امور زنان و خانواده خبر داد:سهم 12 درصدي بانوان از شاغلان صنعت آب و برق
1393/02/03
مشاور وزير نيرو در امور زنان و خانواده خبر داد: سهم 12 درصدي بانوان از شاغلان صنعت آب و برق
 
زنان شاغل و فرهيخته در وزارت نيرو در سال "اقتصاد و فرهنگ با عزم ملي و مديريت جهادي" متعهد مي‌شوند با ارتقای توانمندي، گام‌هاي موثري در دستيابي به اهداف صنعت ازجمله توليد برق از انرژي‌های نو و تجديدپذير، ايمني در فعاليت‌هاي صنعت برق، مديريت پايدار كمي و كيفي منابع و مصارف آب و عرضه آب مطمئن، كافي و قابل مصرف و انتقال و تصفيه بهداشتي فاضلاب بردارند.
 
مشاور وزير نيرو در امور زنان و خانواده از سهم 12 درصدي بانوان ازمجموع شاغلان فعال در صنعت آب و برق خبر داد.
به‌گزارش پايگاه اطلاع‌رساني وزارت نيرو (پاون)، "فاطمه قيومي"  سه‌شنبه (2/2/93)در جشن ميلاد حضرت فاطمه (س) و روز زن كه در ساختمان ستادي وزارت نيرو برگزارشد، با بيان اينكه صنعت آب و برق با تدوين ماموريت‌ها، چشم‌اندازها و ارزش‌ها و راهبردهاي بلندمدت، نقش زنان را به روشني مشخص كرده است، گفت: براساس آمار استخراجي از گزارش‌هاي سالانه مشاوران امور زنان و خانواده صنعت آب و برق، میزان حضور زنان در صنعت آب و برق از سال 84 تاكنون رشد قابل‌توجهي داشته و اين رقم تا پايان سال 92 به حدود 12 درصد رسيده است.
وي شمار بانوان شاغل در شركت‌هاي زيرمجموعه وزارت نيرو را 9 هزار و 654 نفر عنوان كرد و گفت: طبق آمار يك درصد زنان مخترع، دو درصد پژوهش‌گر، چهار درصد مولف و دو درصد محقق بوده ضمن آنکه يك درصد نیز مقاله‌های علمي و تخصصي ارایه کرده‌اند.
وي تصريح كرد: زنان شاغل و فرهيخته در وزارت نيرو در سال "اقتصاد و فرهنگ با عزم ملي و مديريت جهادي" متعهد مي‌شوند با ارتقای توانمندي، گام‌هاي موثري در دستيابي به اهداف صنعت ازجمله توليد برق از انرژي‌های نو و تجديدپذير، ايمني در فعاليت‌هاي صنعت برق، مديريت پايدار كمي و كيفي منابع و مصارف آب و عرضه آب مطمئن، كافي و قابل مصرف و انتقال و تصفيه بهداشتي فاضلاب بردارند.
وي كسب رتبه برتر در بين 19 وزارت‌خانه در ارزيایي ستاد صيانت از حريم امنيت عمومي و حقوق شهروندي، معرفي سالانه بانوان متعهد و نخبه صنعت به‌عنوان بانوان برجسته، دريافت لوح از رياست جمهوری و دريافت نشان دولتي توسط چهار نفر از بانوان برجسته در سطح صنعت از رياست جمهوری را ازجمله موفقيت‌هاي زنان وزارت نيرو عنوان كرد.
قيومي كسب رتبه برتر بين تمام دستگاه‌هاي دولتی و وزارت‌خانه‌ها در راستاي اشاعه فرهنگ عفاف و حجاب، كسب رتبه برتر در برگزاري نمايشگاه بيداري اسلامي و OIC، كسب مقام در مسابقه‌های فرهنگي، ورزشي در سال 90 و 91، و قدردانی و استقبال نمايندگان مجلس و وزير آمورش و پرورش از طرح داناب و مديريت مصرف زنان و خانواده‌هاي روستايي را از ديگر موفقيت‌هاي زنان در صنعت آب و برق عنوان كرد.
 
  • خبرنگار: غزاله نایینیان
  • سردبير: محمدعلی فلاح
  •