فراخوان

طرح آموزشی خانواده توانمند وزارت نیرو(خاتون) با هدف تقویت و تحکیم بنیان خانواده  به مدت 50 ساعت با شعار "دوشنبه‌ها با خانواده" با همکاری موسسه آموزش‌های تخصصی صنعت آب و برق ویژه همکاران شاغل و خانواده آن‌ها برگزار می‌شود. جهت کسب اطلاعات بیشتر با واحدهای آموزشی استان مربوطه تماس حاصل فرمائید.
 

5-(1).png

سخن روز

Slide3.GIF
اولین جشنواره دستاوردهاي دارایی‌های فکری و نوآوری بانوان در حوزه آب، برق و انرژی برگزار شد.
1398/09/25

اولین جشنواره ملي «دارایی‌های فکری و نوآوری بانوان در حوزه آب، برق و انرژی» همزمان با هفته پژوهش سال جاری در پژوهشگاه نیرو برگزار شد.
 
جشنواره پژوهش و فناوری وزارت نیرو در روزهای 24 و 25 آذر ماه 1398 در پژوهشگاه نیرو برگزار گردید. مراسم افتتاحیه این جشنواره با حضور دکتر رضا اردکانیان وزیر نیرو، مهندس حمید چیت‌چیان وزیر سابق نیرو، مهندس اوليا معاون تحقیقات و منابع انسانی وزیر نیرو، دکتر فتوحی ریاست دانشگاه صنعتی شریف و مدیران ارشد شرکت‌های زیر مجموعه وزارت نیرو و صدها تن از اساتید، صاحب نظران، محققان و پژوهشگران حوزه صنعت آب و برق در محل سالن خلیج فارس پژوهشگاه نیرو برگزار شد.
بر اساس این گزارش، برگزاری نمايشگاه دستاوردهاي پژوهش و فناوري، اولین جشنواره دارایی فکری بانوان صنعت آب و برق، نمايشگاه توانمندي‌ شرکت‌هاي دانش‌بنيان، نشست‌هاي علمي و تخصصي، ايده‌هاي نوآورانه و تقدير از برگزيدگان از مهم‌ترین بخش‌های این رویداد به‌شمار می‌آید.
"مولود شیوا" مشاور وزیر نیرو در امور زنان و خانواده گفت: با توجه به نقش بسیار مهم مالکیت فکری به عنوان مهم‌ترین محور انتقال فناوری و تجاری سازی نتایج تحقیقات، در توسعه و ارتقای همه جانبه صنعت، ایفای نقش موثرتر بانوان در حوزه آب، برق و انرژی، ارتقای سطح علمی و مهارتی آنان و ایجاد ساختاری مناسب برای عرضه و تبادل دارایی‌های فکری در این حوزه ضروری است.
وی با اشاره به محورهای فعالیت بانوان نوآور، مخترع و کارآفرین در حوزه آب، برق و انرژی جهت شرکت در این جشنواره گفت: داشتن ایده‌های فناورانه و نوآورانه قابل کاربرد در صنعت، داشتن کتب و مقالات علمی در مجلات معتبر ملی و بین المللی، کارآفرینان و بانوان موسس شرکت‌های دانش بنیان و نوپا (استارت آپ) و برگزیدگان جشنواره‌های ملی و بین المللی و دارای تاییدیه‌های فنی از محورهای فعالیت بانوان در این جشنواره به‌شمار آمده.
در این رویداد از پروژه‏‌هاي پژوهشي برگزيده، شركت‏‌هاي فعال در پژوهش و فناوري، پژوهشگران برگزيده، ایده‌‏هاي برتر و بانوان برگزيده تقدیر به‌عمل آمد