مولاوردی: هم افزایی و تعامل با قوه مقننه از مهمترین اولویت های کاری است
1392/08/18

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی معاونت امور زنان و خانواده، شهیندخت مولاوردی،معاون رییس جمهور سه شنبه 92/8/14 با فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی دیدار و گفتگو کرد.  

در این جلسه اعضای فراکسیون زنان با طرح اولویت ها و دغدغه های خود در خصوص  بیمه زنان خانه‌دار، ماده 230 برنامه پنجم توسعه , ماده 227 (تدوین سند امنیت زنان و کودکان), افزایش مرخصی زایمان و طرح جامع جمعیت و تعالی خانواده ,خواستار اجرایی شدن قوانین مربوط به زنان و خانواده در دولت و معاونت امور زنان و خانواده شدند ومطرح کردند که تحقق برنامه پنجم توسعه تنها با تعاملات مجلس و دولت امکان‌پذیر است.

 92-8-15-2.jpg

 معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده نیز با طرح این مسئله که یکی از مهمترین اولویت های کاری در معاونت امور زنان و خانواده تعامل و همفکری با مجلس به ویژه فراکسیون زنان بوده است مطرح کرد مواردی که به صورت قانون درآمده را پی‌گیری می‌کنیم تا اجرایی شود و دلایل اجرایی نشدن آنها را نیز بررسی خواهیم کرد.معاون رییس‌جمهوری در امور زنان و خانواده درباره موضع‌گیری‌های برخی از اعضای فراکسیون در هفته‌های اخیر، اظهار کرد: به علت انعکاس ناقص نظرم در صدا و سیما در زمینه‌ی افزایش مرخصی زایمان، سوءتفاهم‌هایی به وجود آمده بود و همین امر به نگرانی‌هایی در بین نمایندگان زن مجلس و زنان شاغل دامن زد. دراین زمینه ضمن آنکه  معتقدم درباره‌ی اعطای امتیازات به زنان باید نگاه همه‌ جانبه‌ای وجود داشته باشد,البته خود را به عنوان یک حقوقدان و عضوی از دولت قانونمدار، ملزم به اجرای قانون می‌دانم.

 92-8-15-3.jpg

در پایان مقرر شد معاونت امور زنان و خانواده و فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی با هدف هم‌افزایی و تعامل در اجرای قوانین و برنامه‌های مربوط به زنان و پی گیری دغدغه های مشترک ماهانه نشستهایی را برگزار نمایند.