قائم‌مقام وزير نيرو:مديريت مصرف بايد از درون خانواده آغاز شود
1393/02/03
قائم‌مقام وزير نيرو:
مديريت مصرف بايد از درون خانواده آغاز شود.
اجراي بخش عمده‌اي از مدیریت مصرف آب و برق توسط بانوان اتفاق مي‌افتد و هر جايي كه مسئولیت به خانم‌ها واگذار شده است، كار با دقت بالاتري انجام شده و كار بانوان معدل كيفيت كار وزارت نيرو را بالا برده است.
 
قائم‌مقام وزير نيرو گفت: مديريت مصرف بايد از درون خانواده و با نقش پررنگ زنان آغاز شود.
به‌گزارش پايگاه اطلاع‌رساني وزارت نيرو (پاون)، مهندس "ستار محمودي" سه‌شنبه (2/2/93)در جشن ميلاد حضرت فاطمه (س) كه در ساختمان ستادي وزارت نيرو برگزار شد، با بيان اينكه زنان در مديريت مصرف و صيانت از آب و برق مي‌توانند نقش‌آفرين باشند، گفت: بانوان و علماي ديني مناسب‌ترين افراد براي فرهنگ‌سازي در مديريت مصرف هستند.
وي تصريح كرد: وزارت نيرو دو خدمت بزرگ تامين آب و برق را برعهده دارد كه هر دو اين موارد، از نیازهای اصلی زندگي است.
به‌گفته وي، تامین مستمر و لحظه‌ای آب و برق برای 76 ميليون نفر جمعیت کشور در يك‌هزار و 200 شهر و 61 هزار روستا با تنوع اقليم آب و هوايي کار راحتی نیست.
محمودي با بیان اينكه در عرصه گسترده آب و برق، زنان نقش‌آفريناني موثر هستند، گفت: اجراي بخش عمده‌اي از مدیریت مصرف آب و برق توسط بانوان اتفاق مي‌افتد و هر جايي كه مسئولیت به خانم‌ها واگذار شده است، كار با دقت بالاتري انجام شده و كار بانوان معدل كيفيت كار وزارت نيرو را بالا برده است.
وي افزود: وزارت نيرو متشكل از نيروهاي انساني تحصيل‌كرده، دانشمند، متعهد و باكيفيت شامل بانوان و آقایان است.
محمودي سپس متوسط بارندگي سال آبی جاری در كشور را درمقايسه با دوره درازمدت، با کاهش هشت درصدی عنوان كرد و گفت: ميزان آب ورودي به سدهاي كشور درمقايسه با دوره درازمدت، 45 درصد كاهش يافته است.
وي به نقش موثر بانوان در تامين خدمات آب و برق اشاره كرد و گفت: ما به كمك بانوان به‌عنوان مربيان مديريت مصرف در خانواده ها نيازمنديم.
وي تصريح كرد: برگزاري دوره‌هاي آموزشي ویژه پرورش مديران در عرصه آب و برق، براي خانم‌ها و آقايان در حوزه‌هاي مديريتي و كاري در حال برنامه‌ريزي است.
وي در پايان خطاب به بانوان حاضر در این جشن، گفت: وزارت نيرو تا زماني كه كاركناني همچون شما را دارد، با عنايت الهي قادر خواهد بود از انواع مشكلات و بحران‌ها عبور كند و بهترين خدمات را به مردم دهد.
 
  • خبرنگار: غزاله نایینیان
  • سردبير: محمدعلی فلاح
  •